Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Książki o Ojcu Posadzym

Książki o Ojcu Posadzym

Staraniem Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej ukazały się dwie pozycje dotyczące Ojca Ignacego Posadzego.

Pierwsza jest drugim wydaniem książki "Moim życiem jest Chrystus", która zawiera konferencje Sługi Bożego wygłoszone do Sióstr Misjonarek. Pozycja ta została wzbogacona o zdjęcia, przedmowę Matki Generalnej s. Ewy Kaczmarek MChR, krótki biogram o. Ignacego, kazanie abp. Stanisława Gądeckiego wygłoszone w poznańskiej katedrze w 2009 i o modlitwę o beatyfikację Sługi Bożego.

Druga zaś pozycja nosi tytuł: "O księdzu Ignacym, który Polaków po świecie szukał". Jest to książeczka dla dzieci, która w bardzo interesujący sposób przybliża małym Czytelnikom postać Ojca Ignacego. Książeczka bowiem zawiera biografię Ojca napisaną w bardzo prosty sposób i zilustrowaną obrazkami. Przeciwległe zaś strony zawierają ten sam tekst, tylko po angielsku, oraz dają możliwość kolorowania poszczególnych obrazków. Tekst przygotowała s. Magdalena Wielgus MChR, ilustracje - s. Teresa Czyżak MChR, a tłumaczenie angielskie - s. Urszula Fabisiak MChR.

322
4
aktualizowano: 2018-08-03 12:21
Spotkanie z generałem salezjanów

Spotkanie z generałem salezjanów

W czasie pobytu w Rzymie, wicepostulator procesu kard. A. Hlonda spotkał się z przełożonym generalnym salezjanów ks. Ángel Fernándezem Artime SDB, wręczając mu najnowszy album, poświęcony Prymasowi. Ks. Artime wyraził swoje wielkie uznanie dla tej pozycji, prosząc o przekazanie słów wdzięczności przede wszystkim autorowi albumu, p. Łukaszowi Kobieli.

331
3
aktualizowano: 2018-06-23 22:54
Złożenie „Positio” o. Ignacego w Kongregacji

Złożenie „Positio” o. Ignacego w Kongregacji

20 czerwca 2018 roku ks. Bogusław Kozioł SChr, postulator procesu Sługi Bożego Ojca Ignacego Posadzego złożył w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie napisane przez niego „Positio super vita, virtutibus et fama sanctitatis”. Tym samym zakończył się kolejny etap procesu Ojca, polegający na krytycznym opracowaniu życia i cnót Sługi Bożego.

306
6
aktualizowano: 2018-06-23 22:48
Audycja o kard. A. Hlondzie w TV Polonia

Audycja o kard. A. Hlondzie w TV Polonia

5 czerwca br. o godz. 22.20 w programie "Halo Polonia" w TV Polonia została wyemitowana audycja o kard. Auguście Hlondzie.
Gościem programu był ks. Leszek Kryża SChr i dr hab. Paweł Skibiński, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

408 aktualizowano: 2018-06-06 09:02
Prezentacja albumu o kard. Auguście Hlondzie

Prezentacja albumu o kard. Auguście Hlondzie

W dniu 29 maja 2018 roku, o godz. 16.00, w Domu Arcybiskupów Warszawskich zaprezentowano album "August Hlond 1881-1948”, autorstwa Łukasza Kobieli. Publikacja, wydana przez Instytut Pamięci Narodowej i Stowarzyszenie Pokolenie, ukazała się w związku z przypadającą w tym roku 70. rocznicą śmierci Kardynała.

560
21
aktualizowano: 2018-05-30 23:15
Znaczki z kard. A. Hlondem

Znaczki z kard. A. Hlondem

Na stronach Wydawnictwa Hlondianum można znaleźć bardzo ciekawą ofertę - znaczki z kard. Augustem Hlondem. Zostały one przygotowane staraniem Ośrodków Postulatorskich Towarzystwa Chrystusowego i Towarzystwa Salezjańskiego.

Ukazały się natomiast z okazji 70. rocznicy śmierci Prymasa, co zbiegło się również Opatrznościowo z podpisaniem przez Papieża Franciszka dekretu o heroiczności cnót Kardynała Augusta.

566 aktualizowano: 2018-05-25 15:17
Dekret o heroiczności cnót Kardynała Augusta Hlonda

Dekret o heroiczności cnót Kardynała Augusta Hlonda

Po pozytywnym Kongresie Kardynałów i Biskupów, który odbył się w Rzymie dn. 15 maja 2018 r. (w pierwszy dzień nowenny, odprawianej przez salezjanów przed ich uroczystością Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych), papież Franciszek przyjął 19 maja 2018 r. w sobotę (dzień maryjny) na audiencji Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato SDB i podpisał 12 dekretów, uznających heroiczność cnót Sług Bożych. Wśród nich był dekret kard. Augusta Hlonda.

Dekrety te zostały podane do publicznej wiadomości, a tym samym zostały promulgowane, 21 maja 2018 roku, w święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, które w bieżącym roku było obchodzone po raz pierwszy w całym Kościele.

Te wydarzenia, które miały miejsce w dni poświęcone Maryi, są bardzo znamienne i wymowne, gdyż znana jest miłość Prymasa Augusta do Najświętszej Maryi Panny.

1041 aktualizowano: 2018-06-28 15:56
Pozytywny wynik Kongresu Kardynałów

Pozytywny wynik Kongresu Kardynałów

Dziś, tj. 15 maja 2018 roku, w Rzymie, w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych pod przewodnictwem kard. Angelo Amato SDB, prefekta Kongregacji (na zdjęciu) odbył się Kongres Kardynałów i Biskupów, na temat heroiczności życia i cnót Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda. Kardynałowie pozytywnie wypowiedzieli się na temat heroiczności cnót Prymasa Polski.

Oznacza to, że do zakończenia formalnego procesu beatyfikacyjnego na etapie rzymskim jest tylko potrzebna promulgacja Dekretu przez papieża Franciszka. Spodziewamy się, że fakt ten nastąpi jeszcze w bieżącym miesiącu, a najwyżej na początku czerwca.

Bogu niech będą dzięki!

395 aktualizowano: 2018-05-16 14:33
Kongres Kardynałów i Biskupów nt. heroiczności cnót Prymasa Hlonda

Kongres Kardynałów i Biskupów nt. heroiczności cnót Prymasa Hlonda

Pragnę zaprosić wszystkich Czytelników Kalendarium do modlitwy o pozytywny wynik Kongresu Kardynałów i Biskupów na temat heroiczności cnót i życia Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, który będzie mieć miejsce 15 maja br. (wtorek), w godzinach popołudniowych, w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie.

437 aktualizowano: 2018-05-09 12:45
Wszystkich rekordów w kategorii: 201

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone