Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Album o kard. Auguście Hlondzie

Album o kard. Auguście Hlondzie

W najbliższym czasie ukaże się album poświęcony kard. Augustowi Hlondowi. Jest to faktycznie biografia Prymasa, zilustrowana dużą ilością zdjęć, często bardzo unikatowych. Autorem tego albumu, liczącego 568 stron, jest Łukasz Kobiela. Album ukaże się nakładem Instytutu Pamięci Narodowej.

686
2
1
aktualizowano: 2018-05-09 10:59
Wyniki konkursu: Kardynał August Hlond – przykładem miłości do Boga i Ojczyzny

Wyniki konkursu: Kardynał August Hlond – przykładem miłości do Boga i Ojczyzny

9 maja 2018 r. ponad 20 laureatów, liczne grono zaproszonych gości oraz rzesza uczniów Szkoły Podstawowej nr 28 we Wrocławiu, zgromadziła się na uroczystej gali podsumowującej Ogólnopolski Konkurs "Kardynał August Hlond przykładem miłości do Boga i Ojczyzny". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, którzy podzieleni na dwie kategorie wiekowe, ukazywali w swoich pracach przywiązanie Prymasa Polski do Boga i własnej Ojczyzny. Efektem ich starań była przepiękna wystawa, którą można było obejrzeć w budynku szkoły.

Na końcowej gali laureaci nie tylko odbierali nagrody, ale także mieli możliwość wzięcia udziału w apelu przygotowanym przez miejscowych uczniów. W jego trakcie przypomnieli sobie sylwetkę kardynała Hlonda oraz wojenny okres jego życiorysu.

318
10
aktualizowano: 2018-05-12 23:09
Otwarcie wystawy o Prymasach Polski

Otwarcie wystawy o Prymasach Polski

W Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (28 kwietnia 2018 - Przyp. red.) otwarto wystawę poświęconą prymasom odrodzonej Polski. Ekspozycja stanowi nawiązanie do 100. rocznicy odzyskania niepodległości i kończącego się jubileuszu 600-lecia prymasostwa w Polsce.

253 aktualizowano: 2018-04-29 21:44
Seminarium promujące procesy beatyfikacyjne i kanonizacyjne Rodziny Salezjańskiej

Seminarium promujące procesy beatyfikacyjne i kanonizacyjne Rodziny Salezjańskiej

W dniach 10-14 kwietnia br. w Rzymie odbędzie się II Seminarium promujące procesy beatyfikacyjne i kanonizacyjne Rodziny Salezjańskiej. Wśród salezjańskich kandydatów na ołtarze jest także Sługa Boży kard. August Hlond.

667
1
aktualizowano: 2018-04-09 16:47
Konkurs dla szkół podstawowych pt.: Kardynał August Hlond przykładem miłości do Boga i Ojczyzny

Konkurs dla szkół podstawowych pt.: Kardynał August Hlond przykładem miłości do Boga i Ojczyzny

Szkoła Podstawowa nr 28 we Wrocławiu zorganizowała Ogólnopolski Konkurs pt. „Kardynał August Hlond przykładem miłości do Boga i Ojczyzny”. Wydarzenie to zorganizowano w związku z 70. rocznicą śmierci Sługi Bożego.

Konkurs, na którego prace miały być nadesłane do 5 marca br., ma na celu pomóc nauczycielom w kształtowaniu postaw patriotycznych młodego pokolenia w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie mają zainteresować się osobą Prymasa Polski oraz uświadomić sobie jej zasługi dla Kościoła w Polsce, jak i naszej Ojczyzny.

Konkurs objęli patronatem: JE Ks. Abp Wojciech Polak Prymas Polski, JE Ks. Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski, Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu, Obserwatorium Społeczne, Mały Gość Niedzielny, Nowe Życie, Niedziela Wrocławska, TV Rodzina, Radio Rodzina.

319 aktualizowano: 2018-03-28 15:09
Konferencja o kard. A. Hlondzie w Koszalinie

Konferencja o kard. A. Hlondzie w Koszalinie

W Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie dn. 3 marca 2018 miała miejsce konferencja naukowa pt.: "Dziedzictwo Prymasa Augusta Hlonda. Z okazji 70. rocznicy śmierci Kardynała". Organizatorami byli: Katedra Historii Kościoła i Patrologii WT US, Archiwum Inspektorii Salezjańskiej w Pile i Muzeum Diecezjalne w Kołobrzegu.

624 aktualizowano: 2018-03-04 00:23
Nowe obrazki z modlitwą o beatyfikację Kardynała

Nowe obrazki z modlitwą o beatyfikację Kardynała

Staraniem Ośrodka Postulatorskiego Wydawnictwo Hlondianum przygotowało wersję językową (po hiszpańsku i po angielsku) modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego kard. A. Hlonda.
Zostały także przygotowane tabliczki w formacie A3 z modlitwą w trzech językach (po polsku, po angielsku i po hiszpańsku). Tabliczki te docelowo zostaną zamieszczone przy grobie Sługi Bożego w katedrze w Warszawie. Celem umieszczenia tych różnojęzycznych tabliczek przy grobie jest upowszechnienie i łatwiejszy dostęp do modlitwy o beatyfikację.

417
7
aktualizowano: 2018-03-02 20:30
Po dziewięćdziesięciu latach August Hlond wraca do Essen

Po dziewięćdziesięciu latach August Hlond wraca do Essen

Konferencja i wystawa „August Hlond – Prymas czasu narodowych wyborów” – Essen, 17 lutego 2018.

 

559
9
aktualizowano: 2018-02-28 14:27
120. rocznica urodzin Ojca Ignacego

120. rocznica urodzin Ojca Ignacego

17 lutego przypadła 120. rocznica urodzin Sługi Bożego Ojca Ignacego Posadzego (ur. 17 lutego 1898 r.). Z tej okazji w Szadłowicach, w parafii urodzenia i lat dzieciństwa Sługi Bożego, została odprawiona w kościele p.w. św. Bartłomieja o godz. 17.00 Msza Święta w intencji szczęśliwego zakończenia procesu beatyfikacyjnego. Mszy Świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Bogusław Kozioł SChr, postulator procesu. Koncelebrował proboszcz miejsca, ks. Ireneusz Oliwkowski. We Mszy uczestniczyli także diakoni Towarzystwa Chrystusowego, siostry misjonarki Chrystusa Króla z przełożoną generalną s. Ewą Kaczmarek MChR, rodzina Ojca Ignacego (m.in. z Szadłowic, Kujaw i z Poznania), poczet sztandarowy i uczniowie ze szkoły podstawowej w Szadłowicach (Ojciec Ignacy jest patronem tej szkoły) wraz z dyrektor szkoły p. Marią Kucharską oraz parafianie.

Przed Mszą Świętą została zaprezentowana krótka prelekcja pt. "Ignacy Posadzy w Królewskim Gimnazjum", którą wygłosił historyk z Inowrocławia, p. Edmund Mikołajczak.

521
15
aktualizowano: 2018-02-21 11:25
Wszystkich rekordów w kategorii: 192

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone