Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Msza Święta z okazji 34. rocznicy śmierci o. Ignacego

17 stycznia 2018 r. przypadła 34. rocznica śmierci Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr, Współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego i Założyciela Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla.

Mszę Świętą w intencji jego procesu kanonizacyjnego odprawił o godz. 17.00 w kaplicy Domu Głównego Towarzystwa w Poznaniu ks. Ireneusz Oliwkowski, proboszcz z Szadłowic, parafii urodzenia i chrztu Sługi Bożego. W kazaniu Ksiądz Proboszcz podkreślił przede wszystkim zapał i odwagę szukania i zdobywania dusz przez o. Ignacego dla Chrystusa. Mówił także o wielkiej uczciwości Ojca, która to cnota jest bardzo wymowna w świecie. Zauważył także, że świętość i dobroć Ojca zostały ukształtowane przez łaskę samego Boga. W ten sposób kaznodzieja nawiązał do słów z telegramu św. Jana Pawła II, które na początku Mszy przytoczył postulator - "Razem z wami dziękuję Wszechmocnemu Bogu za długie życie i dzieło Człowieka ukształtowanego przez łaskę i szafarza łaski, który głęboko wpisał się we współczesne dzieje Kościoła w Polsce, Człowieka wiary, kontemplacji i apostolstwa, Człowieka Bożego. Z osobistego zjednoczenia z Chrystusem Odwiecznym Kapłanem czerpał światło i nadprzyrodzoną moc do wykonywania posługi celem budowania Ciała Chrystusowego (por. Ef 4,12)".

We Mszy Świętej uczestniczyli chrystusowcy z Przełożonym Generalnym ks. Ryszardem Głowackim SChr na czele (byli także obecni m.in.: ks. Paweł Bandurski SChr, prowincjał północnoamerykański; ks. Andrzej Totzke SChr, proboszcz parafii na Trójcowie w Chicago; ks. Krzysztof Grzelak SChr, duszpasterz polonijny w Budapeszcie), Siostry MIsjonarki Chrystusa Króla z Matką Generalną s. Ewą Kaczmarek MChR oraz Rodzina Ojca Ignacego.

Po Mszy Świętej odmówiono modlitwy przewidziane na 9. dzień Nowenny o beatyfikację Ojca Ignacego, która trwała przy jego grobie od wtorku 9 stycznia br. Ta modlitwa nowennowa została zainicjowana przez rodzinę Sielickich, którzy są spokrewnieni z Ojcem Posadzym.

TUTAJ można odsłuchać kazanie wygłoszone przez ks. I. Oliwkowskiego.

Drukuj cofnij odsłon: 601 aktualizowano: 2018-01-27 22:44 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone