Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Oddanie "Positio" Ojca Ignacego do druku

5 lutego 2018 r. postulator ks. Bogusław Kozioł SChr złożył do druku w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie ukończone "Positio" Sługi Bożego Ojca Ignacego Posadzego SChr. Jest to tym samym kolejny i bardzo poważny krok na etapie procesu beatyfikacyjnego.

"Positio" jest to podstawowy dokument przy rozpatrywaniu heroiczności życia i cnót (w innych przypadkach również męczeństwa) Sługi Bożego, który później służy m.in. Komisji Teologicznej i Komisji Kardynałów i Biskupów do wydania oceny. "Positio" zawiera m.in. opracowane przesłuchania świadków, krytyczny życiorys, opracowanie cnót, dokumenty osobiste kandydata do beatyfikacji. Materiał musi być złożony w języku przyjmowanym przez Kongregację.

W przypadku "Positio" Ojca dokument jest napisany po włosku i liczy 700 stron (jest to limit postawiony przez Kongregację).

Postulator zakłada, że cały proces wydruku, włącznie z wystawieniem imprimatur, potrwa około miesiąca.
W każdym razie wydarzenie to doskonale wpisuje się w przeżywaną w tym roku 120. rocznicę urodzin (17 lutego 1898 r.) Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr.

Drukuj cofnij odsłon: 610 aktualizowano: 2018-02-05 23:34 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone