Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
Czcigodny Sługa Boży kard. August Hlond

Czcigodny Sługa Boży kard. August Hlond

(1881-1948)
kardynał; w latach 1926-1948;
Prymas Polski
Założyciel Towarzystwa Chrystusowego; salezjanin

Prośby

Prośby za wstawiennictwem
sługi Bożego kard. Augusta Hlonda


 

W procesie beatyfikacyjnym bardzo ważnym elementem jest kult prywatny. Polega on na przekonaniu wielu osób, że sługa Boży cieszy się już chwałą nieba, choć Kościół nie stwierdził tego jeszcze formalnym aktem beatyfikacyjnym, czy kanonizacyjnym. Stąd więc, osoby, które są o tym przekonane, modlą się do Boga o uproszenie jakiejś osobistej łaski właśnie za przyczyną sługi Bożego. Po za tym, Kościół w dochodzeniu beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym wymaga zaistnienia cudu, dokonanego za pośrednictwem danego kandydata na ołtarze.

Poniżej, w gotowym formularzu, można wpisywać swoje prośby i modlitwy, które zostaną przesłane do Ośrodka Postulatorskiego, a które później będą "omadlane" za wstawiennictwem sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

Bardzo prosimy, aby wpisując prośbę o modlitwę, na początku wpisać następujący tekst: "Prośba o modlitwę za wstawiennictwem kard. Augusta".


Modląc się o jakąś osobistą łaskę można posłużyć się zatwierdzoną, następującą modlitwą:

Boże, nasz Ojcze, dziękując Ci za to, że dałeś naszej Ojczyźnie Kardynała Augusta Hlonda, Biskupa i Prymasa Polski, wielkiego i żarliwego czciciela Niepokalanej Dziewicy, Matki Twojego Syna i naszej Matki, oraz że uczyniłeś go troskliwym ojcem i opiekunem Polonii Zagranicznej. Racz wzbudzić i w moim sercu gorącą miłość ku Tobie i synowską cześć ku Maryi Wspomożycielce Wiernych, a dla wsławienia Twojego Imienia racz mi udzielić za wstawiennictwem Kardynała Augusta łaski ..........................., o którą pokornie proszę.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

Za pozwoleniem Kurii Metropolitalnej w Warszawie z dnia 20.10.1980 r., Nr 7820/K/80.


W przpadku otrzymania jakichkolwiek łask za wstawiennictwem sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prosimy powiadomić o zaistnieniu tego faktu Ośrodek Postulatorski:
(pocztą: ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań; na skrzynkę mailową: postulator@chrystusowcy.pl).

Kontakt mailowy...
Drukuj cofnij odsłon: 8444 aktualizowano: 2012-01-15 19:28 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone